Aja väärtus…

//Aja väärtus…

Aja väärtus…

Mõtlemapanev lugu väärtustest.

Ärimees oli kogunud varanduse, mille väärtuseks oli rohkem kui kolm miljonit naela kuldrahades. Ta otsustas võtta aasta töölt vabaks ning elada sellises luksuses, nagu varandus võimaldab. Paraku just siis, kui ta oli selle otsuse teinud, kutsus …

… surmaingel ta enda juurde. Mees, kes oli osav läbirääkija, üritas igal võimalikul moel inglist ümber veenda ja endale rohkem aega osta, aga surmaingel oli järeleandmatu – mehe aeg oli kätte jõudnud.

Viimases hädas tegi rikas mees inglile pakkumise: “Anna mulle veel kolm elupäeva ning ma tasun sulle kolmandikuga oma varandusest, miljoni naelaga kuldrahades.”

Ingel keeldus.

“Anna mulle veel kaks elupäeva ja ma annan sulle kaks kolmandikku oma varandusest, kaks miljonit naela kuldrahades.”

Ingel keeldus uuesti.

“Anna mulle veel üks elupäev, et võiksin nautida seda kaunist ja heldet planeeti ning veeta pisut aega perega, kelle olen liiga pikaks ajaks unarusse jätnud, ja ma annan sulle kogu oma varanduse. Kolm miljonit naela kuldrahades.”

Inglist polnud võimalik veenda. Lõpuks palus mees, kas ingel saaks talle pisut aega anda, et väike kirjake kirjutada. See soov täitus.

“Kasuta oma aega maa peal hästi!” kirjutas ta. “Mul ei õnnestunud osta isegi ühte tundi elu kolme miljoni kuldraha eest. Kuula oma südant, et teada saada, mis on sinu elus tõesti väärtuslik, ning koonda oma tähelepanu sellele!”

Allikas: Idries Shah, The way of the Sufi”

 

By |2017-08-20T20:55:38+00:00detsember 4th, 2012|Mõistujutud|

About the Author: